Strona głównaAktualnościRozwijaj swój język angielski z książkami!

Rozwijaj swój język angielski z książkami!

W dzisiejszym globalnym społeczeństwie umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest nie tylko atutem, ale wręcz koniecznością. Dlatego też Biblioteka Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej serdecznie zachęca wszystkich studentów do sięgnięcia po anglojęzyczne książki, które nie tylko przyniosą przyjemność z czytania, ale także znacząco wzbogacą zasób słownictwa oraz doskonalą warsztat językowy.

Czytanie książek w języku angielskim to nie tylko doskonały sposób na naukę, ale również świetna okazja do rozwijania umiejętności praktycznej znajomości języka. Książki takie jak „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, „Frankenstein” Mary Shelley, „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla czy „Wichrowe Wzgórza” Emily Brontë to tylko niektóre z propozycji, które znajdują się na półkach naszej biblioteki i z pewnością zainteresują wszystkich, którzy pragną doskonalić swój język angielski.

Dlaczego warto sięgnąć po literaturę anglojęzyczną? Przede wszystkim z uwagi na jej różnorodność i bogactwo wyrażeń. Książki te nie tylko przynoszą przyjemność z czytania, ale także pozwalają zanurzyć się w kulturze języka angielskiego, uczyć się nowych fraz i zwrotów, a także obserwować różnice w stylu pisania autorów. To nie tylko nauka języka, ale także podróż przez świat literatury, która rozwija wyobraźnię i pozwala zrozumieć subtelności danego języka.

Biblioteka jest miejscem, gdzie tę inwestycję można zacząć. Znajdujące się na półkach nowości literatury anglojęzycznej są dostępne dla wszystkich studentów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności językowe w sposób praktyczny i przyjemny. Czytanie to nie tylko nauka, to również pasja, która może być nieocenionym wsparciem w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Dodatkowo, warto pamiętać, że Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej jest także licencjonowanym ośrodkiem egzaminacyjnym TELC (The European Language Certificates). To oznacza, że nasi studenci mają możliwość potwierdzenia swoich umiejętności językowych poprzez oficjalne certyfikaty, co z pewnością może stanowić dodatkowy atut na rynku pracy.

Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, sięgania po anglojęzyczne pozycje i korzystania z bogactwa literatury, które czeka na półkach. W ten sposób nie tylko doskonalicie swój język angielski, ale także otwieracie się na fascynujący świat historii, przygód i różnorodności literatury anglojęzycznej. Czytajcie z pasją, rozwijajcie się z każdą przeczytaną stroną i zdobywajcie nowe umiejętności, które z pewnością przyczynią się do Waszego sukcesu zarówno w nauce, jak i w karierze zawodowej.

Aleksander Sapiński, MBA
Pełnomocnik Rektora